Buradasınız : DUYURULAR

2016-2017 Dönemi Akademik Aktiviteler ve STEP Direktörlüğü Başvuruları

2016-2017 Dönemi Akademik Aktiviteler ve STEP Direktörlüğü Başvuruları - Değerli ELSA İstanbul Üyeleri,Akademik Aktiviteler(AA) ve Stajyer Öğrenci Değişim Programı(STEP) alanlarına yönelik direktör alımlarını yeniden açmış bulunmaktayız.

Değerli ELSA İstanbul Üyeleri,Akademik Aktiviteler(AA) ve Stajyer Öğrenci Değişim Programı(STEP) alanlarına yönelik direktör alımlarını yeniden açmış bulunmaktayız.

İlgili pozisyonların içerikleri aşağıda yer almaktadır:

Akademik Aktiviteler:
AA (Academic Activities) ELSA'nın faaliyet alanlarından biridir.
Akademik Aktiviteler'den Sorumlu Başkan Yardımcısı'nın görev alanı, üyelerin öğrenim ve mesleki yaşamını destekleyici nitelikte Makale Yarışmaları, Lawyers at Work, Araştırma Grupları (Legal Research Group ), Kurgusal Duruşma Yarışmaları gibi organizasyonlar düzenlemek ve bu sıradaki işleyişi sağlamaktan oluşmaktadır.

Stajyer Öğrenci Değişim Programı:
STEP (Student Trainee Exchange Programme) ELSA'nın faaliyet alanlarından biridir.
Program, öğrenci ve genç hukukçulara Avrupa'nın 43 ülkesinde hukuk büroları, ilgili kurum ve kuruluşlarda kısa ve uzun dönemli olmak üzere staj imkanları sunmaktadır. Böylece faaliyet alanı, hem kendi ülkesine staj için gelen, hem de kendi ülkesinden yurtdışına giden bir öğrencinin staj hareketlerini kapsamaktadır. Stajyer Öğrenci Değişim Programı'ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı ise, STEP işverenleri ile idari ilişkileri yürüterek, staj olanağı sağlamakla görevlidir.

Bahsedilen pozisyonlarda 2016-2017 dönemi boyunca direktör olarak görev almak isteyen üyelerimizin ilgili alanın karşısında yazılı bulunan bağlantıyı kullanarak erişecekleri formu doldurduktan sonra en altta yer alan "Gönder" butonuna basarak
Akademik Aktiviteler birimi için en geç 16 Aralık Cuma saat 15:59,
STEP (Stajyer Öğrenci Değişim Programı) için en geç 20 Aralık 2016 günü saat 23:59'a kadar yönetim kurulumuza iletmeleri gerekmektedir.

Akademik Aktiviteler (AA) – https://goo.gl/forms/GHZ84Iy32FKyqt1x2

STEP (Stajyer Öğrenci Değişim Programı) – https://goo.gl/forms/WRAlylHofJIpn4Vl1