Buradasınız : Etkinliklerimiz

Stajyer Öğrenci Değişim Programı

Stajyer Öğrenci Değişim Programı -

Stajyer Öğrenci Değişim Programı(STEP), ELSA üyesi hukuk öğrencilerine ve genç hukukçulara dünyanın çeşitli ülkelerinde staj yapma olanağı sağlayan bir ELSA aktivitesidir. 
STEP kapsamındaki stajların süresi iki hafta ile iki yıl arasında değişmektedir. Söz konusu stajlar, hukukla ilgili alanlarda gerçekleşmektedir. Bu alanlara örnek olarak mahkemeler, hukuk büroları, kamu kuruluşları, bankalar, uluslararası organizasyonlar, danışmanlık firmaları gösterilebilir. Bu sayede stajyerler, staj yaptıkları ülkenin hukuk sistemi hakkında bilgi sahibi olma ve farklı bir ülkede iş tecrübesi kazanma fırsatına sahip olurlar. 

Bu bağlamda ELSA, Avrupa'da kuvvetli bir stajyer hukukçu sirkülasyonu sağlayıp, yalnızca Türkiye'de değil, Avrupa'nın her ülkesinde hukukun gelişmesine yardımcı olmaktadır.
STEP'in sağladığı staj olanaklarının büyük bir çoğunluğu stajyere, staj yaptığı ülkede kaldığı süre boyunca masraflarını karşılayacak ölçüde ücret veya konaklama imkanı da sağlar. Programa katılanlar, gidecekleri ülkenin kültürünü tanıma, yabancı dillerini geliştirme ve yeni insanlarla tanışma fırsatına sahip olurlar. Aynı zamanda, staj yapmak için gidilen ülkenin yerel veya ulusal ELSA grubu tarafından, stajyer öğrenci için sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenlenmektedir. 

Türkiye'den yurtdışına staj yapmaya giden üyelerimiz Avusturya, İngiltere, Fransa gibi birçok Avrupa ülkesinin yanında, Amerika, Dominik Cumhuriyeti gibi ülkelerde de staj olanaklarına sahip olurlar. Yurtdışındaki staj olanaklarından yararlanacak üyelerimize yardımcı olmanın yanı sıra, yurtdışından gelen stajyerleri de Türkiye'nin önde gelen hukuk bürolarına, kurum ve kuruluşlara yerleştirmek de başlıca görevlerimiz arasında yer almaktadır. 

Ayrıntılı bilgi için www.step.elsa.org adresini ziyaret edebilir veya step.istanbul@tr.elsa.org  adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Başvurular 23 Nisan 2021'de başlıyor
BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!